Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Dwie firmy chcą wykonać dokumentację projektową północnej obwodnicy Olsztyna

Fot. Ł. Sadlak

Dwie firmy złożyły oferty na wykonanie dokumentacji projektowej północnej obwodnicy Olsztyna i Dywit, które mają powstać w ramach programu budowy 100 obwodnic – podała olsztyńska GDDiK. W poprzednim przetargu na te prace nie wpłynęła żadna oferta.

Olsztyńska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała w piątek, że do przetargu na wykonanie studium korytarzowego oraz studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla północnej obwodnicy Olsztyna i obwodnicy Dywit zgłosiły się dwie firmy.

Najniższą cenę 4,7 mln zł zaoferowała firma Mosty Katowice sp. z o.o. najwyższą, ponad 11,5 mln firma Transprojekt Gdański sp. z o.o.

– podano w komunikacie.

Studium korytarzowe, które ma zostać wykonane obejmie poprowadzenie obwodnicy Olsztyna zarówno po stronie zachodniej jak i wschodniej. Przebieg północnej obwodnicy miasta od bardzo wielu lat jest przedmiotem emocji i sporów, ponieważ droga może przebiegać w pobliżu osiedli domów jednorodzinnych lub przez tereny cenne przyrodniczo. GDDKiA zapowiedziała, że ostateczny wariant przebiegu trasy będzie wyłoniony w późniejszym terminie.

Umowę z wykonawcą planujemy podpisać w IV kwartale 2020 roku. Usługa ma zostać zrealizowana w terminie 30 miesięcy

– podała olsztyńska GDDKiA.

Budowa obwodnicy Olsztyna i Dywit ma zostać zrealizowana w ramach „Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030”. W ramach tego Programu, oprócz obwodnicy Olsztyna i Dywit w woj. warmińsko-mazurskim powstaną obwodnice: Smolajn, Gąsek, Pisza i Szczytna.

Autorka: J. Kiewisz-Wojciechowska PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, Olsztyn, GDDKiA
Uwaga kierowcy, będą korki. Robotnicy wracają na leśny odcinek Alei Wojska Polskiego w Olsztynie

Od dziś kierowców czekają utrudnienia na odcinku leśnym alei Wojska Polskiego w Olsztynie. Na kilometrowym odcinku zmieniana jest nawierzchnia. Jak poinformował rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV