Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwaj dilerzy narkotykowi zatrzymani. Policja zabezpieczyła kilogram amfetaminy, tabletki ekstazy i marihuanę

Fot. KMP Elbląg

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie oraz Centralnego Biura Śledczego Policji z Olsztyna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy, marihuanę oraz tabletki ekstazy.

Policjanci ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Działdowo mogą znajdować się osoby posiadające znaczne ilości narkotyków. Z ich informacji wynikało także, że mogą  być poszukiwani za przestępstwa narkotykowe.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. 22-latek był poszukiwany listem gończym przez prokuraturę z Golubia-Dobrzynia. Z kolei 31-latek miał nakaz doprowadzenia przez działdowski sąd. Obaj mają zasądzone kilkumiesięczne kary pozbawienia wolności za posiadanie znacznych ilości środków odurzających.

Potwierdziło się także, że na terenie posesji mężczyźni przechowywali narkotyki. Policjanci zabezpieczyli blisko 1 kg amfetaminy, ponad 30 gramów marihuany, 24 sztuki ekstazy oraz krzew konopi indyjskiej. Ponadto śledczy znaleźli inne przedmioty mające związek z prowadzoną przez zatrzymanych działalnością przestępczą.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychoaktywnych oraz uprawy konopi. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KWP Olsztyn
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, amfetamina, narkotyki, marihuana, extazy
Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach regionu w ostatni wakacyjny weekend

Tylko weekend dzieli uczniów od rozpoczęcia nowego rok szkolnego. Są to też ostatnie dni na powroty do domu lub na krótkie wakacyjne podróże. Na drogach, jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV