Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwa zarzuty usiłowania zabójstwa. Nożownik z Biskupca został aresztowany

Fot. fotolia.pl

Sąd Rejonowy w Biskupcu zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec Mariusza P. 

Ma on zarzut usiłowania zabójstwa swojej partnerki i niespełna 2-letniej córki – poinformował Radio Olsztyn rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Obie poszkodowane trafiły do szpitali. Stan zdrowia dziewczynki jest nadal określany jako ciężki. Po operacji przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

Walczymy o życie i zdrowie tego dziecka

– mówiła Agnieszka Deoniziak z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Dzień przed tym jak mężczyzna zaatakował nożem swoich bliskich, rodzinie założono tzw. niebieską kartę. Jak powiedział rzecznik olsztyńskiej policji asp. Rafał Prokopczyk, wcześniej nie zgłaszano żadnych sygnałów, że może tam dochodzić do przemocy domowej.

Według rzecznika pierwszą interwencję podjęto w niedzielę 5 stycznia wieczorem, gdy jeden z sąsiadów zawiadomił policję, że mężczyzna biega po klatce schodowej i krzyczy. Ponieważ Mariusz P. szybko się uspokoił i był trzeźwy, funkcjonariusze poprzestali na pouczeniu go za zakłócanie ładu i porządku publicznego.

Jak mówił Prokopczyk, godzinę po pierwszej interwencji któryś z lokatorów budynku ponownie wezwał policję, tym razem z powodu krzyków i hałasów dobiegających z mieszkania Mariusza P. i jego konkubiny. Z rozmowy policjantów z kobietą wynikało, że jej partner jest agresywny i używa wobec niej słów wulgarnych. Dlatego tym razem funkcjonariusze uznali, że mężczyzna może stanowić zagrożenie dla siebie lub swoich bliskich i postanowili go odizolować. Przewieźli go do policyjnego aresztu, który opuścił następnego dnia.

Podczas tej interwencji została sporządzona pierwsza niebieska karta. Uruchomiono taką procedurę, ponieważ była to pierwsza przesłanka, że ta rodzina może potrzebować pomocy, choćby specjalistów z miejskiej pomocy społecznej czy pracowników sądu

– stwierdził Prokopczyk.

Jak ocenił, niebieską kartę założono rodzinie „w przeddzień tragedii, której na dobrą sprawę nic nie zapowiadało”. Po kilku godzinach od powrotu Mariusza P. z policyjnego aresztu, w nocy z poniedziałku na wtorek w mieszkaniu doszło do kolejnej awantury, podczas której mężczyzna zranił nożem swoją konkubinę i dziecko.

Mariuszowi P. za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego więzienia. Wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Z zakładu karnego wyszedł na początku października.

 

 

Autor: Marcin Boguszewski (PAP)/A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, sledztwo, córka, więzienie, nóż, ranna, Atak
Sprzedawali podrabianą odzież i obuwie w internecie. Cztery osoby z okolic Ostródy usłyszały zarzuty

Do sądu wpłynął akt oskarżenia wobec czworga mieszkańców powiatu ostródzkiego, którzy sprzedawali w internecie podrobioną odzież i obuwie znanych marek. Na ich trop wpadli funkcjonariusze Komendy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV