Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Dwa powiaty z Warmii i Mazur w żółtej strefie. Dodatkowymi obostrzeniami objęto w sumie 21 powiatów w całym kraju

Aktualna lista powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami

Do 21 wzrosła liczba powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami w związku z epidemią koronawirusa. W żółtej strefie znalazły się dwa powiaty z Warmii i Mazur.

2 powiaty są w strefie czerwonej, 19 w strefie żółtej, ponadto 10 powiatów w tak zwanej strefie alertowej

– powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

W czerwonej strefie znalazły się dwa powiaty: głubczycki (województwo opolskie) oraz kartuski (województwo pomorskie), które tydzień temu były w strefie żółtej.

Strefą żółtą objęto 19 powiatów, w tym dwa na Warmii i Mazurach. To powiaty: działdowski i nidzicki. Obostrzeniami objęto także powiaty: brzeski (woj. opolskie), suski, limanowski, myślenicki, nowotarski, tatrzański (woj. małopolskie), trzebnicki (woj. dolnośląskie), otwocki, przasnyski (woj. mazowieckie), kłobucki (woj. śląskie), Sopot (woj. pomorskie), piotrkowski (woj. łódzkie), międzychodzki, gostyński (woj. wielkopolskie), bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie) i aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie).

Strefa czerwona

Obowiązuje tam m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób – jedna na 10 metrów kwadratowych. W kinach może być 25 procent publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 procent obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywania nos i ust.

Strefa żółta

Obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 metry kwadratowe w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 metr kwadratowy. W kinach może być 25 procent publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100, z wyłączeniem obsługi.

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tysięcy mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tysięcy to do żółtej.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w powiat nidzicki, powiat działdowski, koronawirus, zakażenia, żółta strefa
Wojewódzki inspektor sanitarny zaleca szczepienia przeciw grypie. „Jej połączenie z COVID-19 może być bardzo groźne”

Prowadzimy działania, żeby szczepionka przeciwko grypie była dostępna dla tych Polaków, którzy będą chcieli się zaszczepić – zapewnia główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas. Kolejne partie szczepionek...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV