Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwa olsztyńskie szpitale na pierwszym miejscu w ogólnopolskich rankingach

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie najlepszym szpitalem pediatrycznym w Polsce. Wśród szpitali niezabiegowych najlepszy w kraju jest Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.

Ranking szpitali został  opublikowany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i dziennik „Rzeczpospolita”.   Szczegółowo oceniano aż 15 obszarów działalności dzielących się na 3 zasadnicze części: zarządzanie, opieka i jakość. Łącznie w rankingu, w różnych kategoriach, uczestniczyły 204 szpitale, w których – w tym roku – leczyło się około 60 procent wszystkich pacjentów w Polsce.

W ogólnym podsumowaniu zwyciężyło, tak jak przed rokiem, Centrum Onkologii im. profesora Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy. Najwyżej w tym zestawieniu ze wszystkich szpitali Warmii i Mazur znalazł się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie na 16 miejscu.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, szpitale, ranking, pediatria, choroby płuc, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie
Pediatria szpitala powiatowego w Kętrzynie znów przyjmuje pacjentów

Remont rozpoczął się we wrześniu i kosztował 900 tysięcy złotych. Dziś oddział został oddany do użytku. Do tej pory oddział pediatryczny nie spełniał wymaganych norm -...

Zamknij
RadioOlsztynTV