Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwa niewybuchy w Kanale Łuczańskim. Policja zabezpieczyła niebezpieczne znaleziska

Kanał Łuczański w Giżycku

Podczas sprzątania Kanału Łuczańskiego w Giżycku nurkowie znaleźli dwa niewybuchy; zabezpiecza je policja – poinformował prezes giżyckiego Klubu Płetwonurków „Płetwal” Sebastian Łepkowski. Z kanału wyłowiono kontener śmieci, w tym wojskowy stary hełm, wagę szalkową i kilka kotwic.

Szef klubu „Płetwal” powiedział, że niewybuchy znajdują się blisko brzegu i zabezpiecza je policja. „Ponieważ są one blisko brzegu, nie blokują żeglugi po kanale” – dodał.

W akcji sprzątania Kanału Łuczańskiego uczestniczyło dwudziestu ośmiu nurków z „Płetwala”, MOPR, Ośrodka Szkolno-Treningowego Wojsk Lądowych w Orzyszu, klubu „Podwodny jeleń” w Łomży oraz indywidualni nurkowie z Gołdapi. Przez ponad dwie godziny ekipa wyłowiła z dna kanału duży kontener śmieci, wśród których były m.in.: wojskowy stary hełm, waga szalkowa, kilka kotwic oraz miecz od jachtu.

Akcja sprzątania kanału odbywa się od wielu lat zawsze po zakończeniu sezonu żeglarskiego. Współorganizuje ją giżycki urząd miasta.

 

Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niewybuch, policja, sprzątanie, nurkowie
Jazda na suwak i korytarz życia obowiązkiem kierowców. Są nowe przepisy ruchu drogowego

Obowiązek tworzenia tzw. "korytarza życia" i jazdy "na suwak" wprowadza nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, która została w piątek bez poprawek przyjęta przez Senat. Nowe przepisy...

Zamknij
RadioOlsztynTV