Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwa mandaty, siedem postępowań. To efekt kontroli obiektów wypoczynkowych


Nałożeniem dwóch mandatów i wszczęciem siedmiu postępowań administracyjnych zakończyła się kontrola obiektów, w których latem mają wypoczywać grupy dzieci i młodzieży – podał warmińsko-mazurski sanepid. Większość skontrolowanych miejsc jest w pełni przygotowania do sezonu.

Państwowa Inspekcja Sanitarna oceniła stan przygotowania bazy turystycznej na Warmii i Mazurach do przyjęcia zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, które przyjadą na wakacyjne obozy i kolonie. Kontrole przeprowadzono w maju i czerwcu w 65 obiektach, które zgłosiły zamiar organizacji takiego wypoczynku. Skontrolowano 11 hoteli, pensjonat, pole biwakowe, pięć schronisk oraz 47 innych obiektów świadczących usługi hotelarskie.

55 podmiotów było całkowicie przygotowanych na przyjęcie turystów. Pozostałych 10, z różnych przyczyn, nie było jeszcze gotowych na zakwaterowanie zorganizowanych grup wakacyjnych

– przekazał Jacek Szydłowski, kierownik oddziału higieny dzieci i młodzieży Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Efektem kontroli było wszczęcie siedmiu postępowań administracyjnych i nałożenie dwóch mandatów karnych na kwotę 300 zł. W stosunku do czterech obiektów wydano również zalecenia pokontrolne.

Właściciele pięciu obiektów, w których stwierdzono usterki, zadeklarowali ich usunięcie do rozpoczęcia wakacji. W trzech nieprawidłowości zostaną usunięte po rozpoczęciu wakacji. W dwóch miejscach nie określono jeszcze terminów usunięcia nieprawidłowości koniecznych do pełnego przygotowania obiektów do sezonu letniego

– wskazał Szydłowski.

Kontrolerzy sprawdzali m.in. warunki lokalowe, stan techniczny pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, bloki żywieniowe i otoczenie obiektów. Szczególną uwagę zwracano na obiekty, wobec których w ubiegłych latach prowadzono postępowanie administracyjne lub mandatowe oraz takie, na które wpływały skargi.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: M. Boguszewski (PAP) / D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w sanepid, wypoczynek, wakacje
Wakacyjne pomysły w audycji Dziecinada

Już za tydzień rozpoczną się długo oczekiwane wakacje. To czas relaksu i odpoczynku, na który czekaliśmy z utęsknieniem. W końcu będzie można się wyspać i zregenerować....

Zamknij
RadioOlsztynTV