Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwa Kraby trafiły do jednostki w Węgorzewie

Armatohaubica Krab w fabryce w Stalowej Woli. Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej

Dwie pierwsze armatohaubice Krab kalibru 155 mm produkowane przez Hutę Stalowa Wola zostały przekazane mazurskiemu pułkowi artylerii w Węgorzewie.

Armatohaubice mają poprawić potencjał donośności i skuteczności rażenia. Pułk otrzymał nie tylko wspomniane dwa kraby, ale także zestaw o nazwie Dywizjonowy Moduł Ogniowy Regina – wyjaśnia pułkownik Jacek Wera.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Produkowane w Stalowej Woli działo samobieżne Krab 155 mm ma podwozie koreańskie. Ministerstwo Obrony Narodowej twierdzi, że przekazanie wojsku pierwszych Krabów to pokazanie nowej formuły współpracy między Polską i Koreą.

Huta Stalowa Wola SA jest jednym z największych w kraju producentów sprzętu wojskowego. Produkuje m.in. samobieżne haubice, transportery opancerzone i wyrzutnie rakiet. Należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W sumie do polskiego wojska trafią 24 armatohaubice.

 

(lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Węgorzewo, broń, armia, AHS Krab
Marek Sokołowski dowódcą 16. Dywizji Zmechanizowanej

Generał brygady Marek Sokołowski został dowódcą 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Marek Sokołowski ma 50 lat. W zawodowej armii służy od 24 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły...

Zamknij
RadioOlsztynTV