Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Dwa groźne pożary domów na Mazurach. Jedna osoba nie żyje, dwie rodziny bez dachu nad głową

Wyjątkowo dużo pracy mają w ten weekend warmińsko-mazurscy strażacy. Przed południem zakończyła się akcja gaśnicza w Rostkach w powiecie piskim.

O przypadku nie może być mowy. Jak nam powiedział młodszy brygadier Paweł Gryciuch z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie zapaliły się sadze w kominie.

00:00 / 00:00

19 osób ewakuowało się na zewnątrz jeszcze przed przyjazdem strażaków. Po pożarze wielorodzinnego domu w Rostkach dwie rodziny nie mają gdzie mieszkać. Ogień pojawił się około godziny 6 rano między pierwszym piętrem a poddaszem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Trzy rodziny wróciły do swoich mieszkań, ale dwie pozostałe nie mogą korzystać ze swoich lokali.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło natomiast w sobotę niedaleko Olecka. Podczas akcji gaśniczej domu jednorodzinnego w Szczecinkach  strażacy znaleźli ciało mężczyzny. 32-latek leżał na podłodze i nie dawał oznak życia – mówi młodszy brygadier Paweł Gryciuch z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pożar mógł powstać w wyniku niewłaściwego użytkowania instalacji elektrycznej. Dochodzenie potwierdzi, czy rzeczywiście tak było.

 

 

Autor: K.Kantor/P.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ogień, śmierć, straż pożarna, strażacy, Pisz, OLecko, budynek, dom, akcja gaśnicza, poar
Wychłodzenie organizmu przyczyną dwóch zgonów. Jedną z ofiar śmiertelnych jest mieszkanka Sątop-Samulewa

Jak poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w sobotę w wyniku wychłodzenia zmarły dwie osoby. Jedna została znaleziona we Wrocławiu, a druga to 81-letnia mieszkanka Sątop-Samulewa w gminie...

Zamknij
RadioOlsztynTV