Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duże wsparcie dla samorządów. Podpisano umowy na remont dróg lokalnych

Fot. Kamil Olszewski

Kolejne drogi lokalne na Warmii i Mazurach będą wyremontowane. W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie podpisano umowy na dofinansowanie zadań m.in w gminie Lidzbark Warmiński, Rybno, Łukta, Jeziorany, Kętrzyn, Pasym, Janowiec Kościelny, Zalewo i Orzysz.

Wojewoda warmińsko – mazurski Artur Chojecki podkreśla, że to bardzo duże wsparcie dla samorządów, zwłaszcza tych, których nie stać na realizacje takich inwestycji.

Samorządowców nie zawsze stać, żeby zadbać o wszystkie drogi, które im podlegają, dlatego rząd wspiera te inwestycje.Jesteśmy przekonani, że przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa, jak również do zwiększenia komfortu podróży naszych mieszkańców

– komentował wojewoda.

00:00 / 00:00

Jedną z gmin, która otrzyma pomoc jest Rybno. Wójt Tomasz Węgrzynowski podpisał umowę na dofinansowanie w wysokości prawie 350 tysięcy złotych:

Ten program rozwiązuje, przynajmniej w mojej gminie, problemy lokalnych dróg, które były naprawdę w stanie różnym. Wcześniej żadne inne programy czy dofinansowania nie pasowały.

00:00 / 00:00

Samorządy dostają od rządu 80% środków na realizację zadań. Na przykład burmistrz Jezioran Leszek Boczkowski podpisał umowę na ponad 2 milionów złotych. Chociaż uzyskane wsparcie cieszy, pojawiają się też obawy, czy znajdą się wykonawcy. Problemem jest czas realizacji inwestycji, czyli do końca roku.

Z inwestycji trzeba się rozliczyć do końca tego roku. Obawiamy się, że nie znajdziemy wykonawców, a będziemy musieli pilnie i intensywnie poszukiwać takich firm. Mam nadzieję, że strona rządowa zwróci na uwagę, jak nam pomóc i wesprzeć w rozwiązaniu tego problemu

– zaznaczał Leszek Boczkowski.

00:00 / 00:00

W skali kraju rząd wesprze 433 samorządowe inwestycje w drogi lokalne. Na ten cel przeznaczono 500 milionów złotych, dzięki którym wyremontowanych ma być około 560 kilometrów dróg gminnych i powiatowych.

Fot. Kamil Olszewski

Fot. Kamil Olszewski

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, Artur Chojecki, umowy, podpisanie, Leszek Boczkowski, lokalne
Ponad 130 stowarzyszeń i klubów sportowych z Warmii i Mazur otrzymało dotację z rządowego programu Klub

Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży w wielu dyscyplinach sportowych. Jednosekcyjny Ludowy Klub Sportowy Mlexer Elbląg jest jednym ze szczęśliwców. W ubiegłym roku się...

Zamknij
RadioOlsztynTV