Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duże wsparcie dla rolników. Można składać wnioski o dofinansowanie fotowoltaiki

Od dziś można składać wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w nowym programie na dofinansowanie instalacji fotowoltaiki lub pomp ciepła.

To może być duże wsparcie, szczególnie dla rolników, którzy prowadzą produkcję mleczną – ocenia kierownik zespołu doradców w Szczytnie z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Elżbieta Czaplicka.

00:00 / 00:00

Energia otrzymywana dzięki zakupowi nowych urządzeń ma być przeznaczana głównie na zasilanie produkcji rolnej. Na potrzeby budynków mieszkalnych jednorodzinnych znajdujących się w gospodarstwie nie może iść więcej niż 20% całkowitej mocy tych urządzeń. Nabór wniosków potrwa do 1 marca. Informacje na temat tego programu można otrzymać w regionalnych oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Z kolei Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie zwiększa pulę na dofinansowania z programu Agroenergia. Z tą dotacją rolnicy mogą zainstalować fotowoltaikę, pompę ciepła lub instalację hybrydową.

Do tej pory Fundusz podpisał około 120 umów na kwotę prawie miliona 800 tys zł – mówi Anna Granacka z wojewódzkiego funduszu w Olsztynie.

00:00 / 00:00

W tym roku zapadła decyzja o zwiększeniu kwoty na dofinansowania do 2 i pół mln zł. Ten program jest skierowany do rolników, którzy posiadają od jednego do 300 hektarów.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w dofinansowanie
Inicjatywy prorodzinne z dofinansowaniem. Czwarta edycja rządowego konkursu

Rusza 4. edycja konkursu "Po pierwsze rodzina". Skierowany jest on do organizacji pozarządowych, które działają na rzecz rodzin w lokalnych środowiskach. - Nowością w tej edycji...

Zamknij
RadioOlsztynTV