Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duże inwestycje drogowe w Ełku i powiecie ełckim

Poseł Wojciech Kossakowski i Paweł Czemiel. Fot. M.Zbrożek

O inwestycjach drogowych w powiecie ełckim mówili na konferencji prasowej poseł Wojciech Kossakowski i doradca ministra infrastruktury Paweł Czemiel.

Część z tych przedsięwzięć jest finansowa z Funduszu Dróg Samorządowych, a część z rządowej rezerwy subwencji ogólnej. Poseł Kossakowski wspomniał o małej obwodnicy Ełku. Ta inwestycja zyskała bardzo duże, bo 80-procentowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Paweł Czemiel podkreślał, że wkrótce ruszą też inwestycje na terenie powiatu ełckiego, m.in. przebudowa drogi w Bartoszach i Chełchach. To inwestycje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, a dzięki dofinansowaniu z rezerwy subwencji ogólnej przebudowany zostanie most w Romotach.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

W ciągu najbliższych 10 lat z rezerwy subwencji ogólnej i Funduszu Dróg Samorządowych na inwestycje realizowane przez samorządy zostanie przekazanych 36 miliardów złotych.

Poseł Wojciech Kossakowski i Paweł Czemiel. Fot. M.Zbrożek

Autor: M.Zbrożek
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, Ełk, droga, remont, remonty, Wojciech Kossakowski
„To kręgosłup komunikacyjny naszego województwa”. Jest umowa na budowę S16 z Borek Wielkich do Mrągowa

Jest umowa na budowę drogi S16 z Borek Wielkich do Mrągowa. Prace mają ruszyć w przyszłym roku. Podpisana umowa zakłada zaprojektowanie i wybudowanie 13 kilometrów dwujezdniowej...

Zamknij
RadioOlsztynTV