Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Dumny z bycia psem”. Policjanci rapują, żeby pomóc wdowom i sierotom po swoich kolegach

Już prawie 350 tysięcy razy w Internecie odtworzona została piosenka „Dumny z bycia psem”. Rapuje w niej m.in. aspirant sztabowy Wojciech Szerejko z policji w Bartoszycach.

Piosenka promuje działanie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Wy mówicie na nas psy, bo lubimy sobie węszyć, tam gdzie dzieje się coś złego to jesteśmy zawsze pierwsi – takimi słowami rozpoczyna się hip-hopowa piosenka, w której występują czynni policjanci: Piotr Chwastowski pseudonim 811811, prowadzący kanał i profil „Psy Dają Głos”, Wojciech Szerejko „Szary” z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, anonimowy „Sierżant Bagieta”, czyli popularny policyjny youtuber oraz Szymon Głuszek prowadzący profil „Nawet z narażeniem życia”.

Wzięcie w udziału w tym projekcie zaproponował mi Piotr Chwastowski – opowiadał reporterowi Radia Olsztyn aspirant sztabowy Wojciech Szerejko.

To projekt charytatywny, w którym opisujemy naszą służbę i budujemy pozytywny wizerunek policji. Jednocześnie chcemy dać poczucie godności ludziom, którzy borykają się poczuciem utraty bliskiej osoby. Chodzi o wdowy i sieroty po policjantach, którzy zginęli na służbie.

Aspirant sztabowy Wojciech Szerejko otwarcie mówi, że jest dumny z bycia psem.

Ludzie nas tak nazywają, ja nie boję się tak siebie nazywać, bo wszystko zależy od kontekstu. Tak jak jest na końcu piosenki: pies jest wierny, zawsze walczy do końca i nie odpuszcza.

Podkomisarz Łukasz Grabczak z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach przyznał, że funkcjonariusze są zaskoczeni popularnością piosenki. Podkreśla też, że słowa, które napisał Wojciech Szerejko w pełni obrazują jego podejście do służby.

Cieszymy się, że mamy takiego kolegę, a utwór jest świetnym materiałem promocyjnym nie tylko dla naszej komendy

– mówił podkomisarz Łukasz Grabczak.

Do piosenki przygotowany został również teledysk. Występują w nim policjanci i policjantki. Na nagraniach widać funkcjonariuszy podczas wykonywania codziennych obowiązków. Dodajmy, że pozytywnie piosenkę odebrał też Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk.

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, policja, pies, rap, policjanci, piosenka, hip-hop, video
Znamy zwycięzcę Konkursu Piosenki Patriotycznej. Do rywalizacji stanęło 170 wykonawców

Uczennica Szkoły Podstawowej z Jedwabna - Julia Rumińska - zdobyła Grand Prix 9. Konkursu Piosenki Patriotycznej. Laureatka zaśpiewała utwór „Cicha-modlitwa katyńska”. Do konkursu przygotował ją instruktor...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV