Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duchowy wymiar rzeźby

Grzegorz Gwiazda z Monika Szczygło podczas wernisażu rzeźby w Ośrodku Kultury w Pilniku

Gośćmi „Wieczoru Autorskiego” byli młody rzeźbiarz – Grzegorz Gwiazda wraz ze swoim pierwszym nauczycielem sztuki – Józefem Miką.

Grzegorz Gwiazda ukończył Liceum Plastyczne w Olsztynie. Jest także absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Aktualnie jest asystentem prof. Macieja Zychowicza w pracowni Grafiki i Rzeźby ASP.

Jego prace znajdują się w stałych zbiorach w Museu Europeu d’Art Modern w Barcelonie. Grzegorz Gwiazda został wyróżniony za rzeźbę pt. „Oto człowiek” w międzynarodowym konkursie sztuki figuratywnej w Hiszpanii.

Głównym tematem twórczości artysty jest człowiek i wszystko, co z nim związane. Józef Mika jest pierwszym nauczycielem Grzegorza Gwiazdy. Po dziś dzień mieszka w Kierzu pod Lidzbarkiem Warmińskim, gdzie szuka inspiracji i tworzy. Na co dzień jest dyrektorem Domu Kultury w Pilniku. (mszcz/łw)

Z Grzegorzem Gwiazdą i Józefem Miką rozmawia Monika Szczygło – posłuchaj

 

 

Grzegorz Gwiazda i Józef Mika podczas rozmowy w studiu Radia Olsztyn

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Polowanie na fotografię

Po raz trzeci Elbląg włącza się do Światowych Spacerów Fotograficznych. Dziś (05.10) miłośnicy fotografii będą polować na najlepsze ujęcie na Starym Mieście, Zawodziu i w śródmieściu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV