Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Duchowni pomagają zwierzętom

Fot. pixabay.com

W czasie ostatniej audycji „Cztery łapy” opowiedzieliśmy o wyjątkowej sytuacji, która miała niedawno miejsce we wsi Łęguty.

Mieści się tam zabytkowy kościół ewangelicki, w którym doszło do bardzo ciekawego spotkania. Otóż kaznodzieja – ksiądz Wojciech Płoszek postanowił wesprzeć bezdomne zwierzęta, polecając je tuż po mszy do adopcji. Ksiądz zachęcał swoich wiernych, by nie tylko dbali o swój rozwój duchowy, ale również pomagali potrzebującym zwierzętom.

Spotkanie zorganizowali wolontariusze akcji „Bieg na sześć łap”, którym przewodniczy Monika Dąbrowska.

Zachęcamy do wysłuchania audycji.

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Brutus

Brutus to około roczny pies i przez większą część swojego życia mieszkał w domu ze swoją rodziną. Rodzina zmieniła mieszkanie, a właściciel kazał się pozbyć psa. Historia jakich wiele.
Jaki jest Brutus? Brutus na spacerze bardzo ciągnie, jest nastawiony na człowieka, trochę brakuje mu ogłady (skacze i jest przy tym niedelikatny), ale nie jest agresywny. Z psami dobrze się dogaduje, nie znamy stosunku do kotów i innych zwierząt.

W poprzednim domu Brutus mieszkał z dziećmi. Pies jest zaszczepiony, zachipowany, wykastrowany i gotowy do adopcji. Kontakt w jego sprawie – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach 606507829.

 

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ksiądz, pomoc, zwierzęta, adopciaki
84 tony żywności trafiły do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Morąg

Przekazane przez Bank Żywności w Olsztynie artykuły spożywcze trafiły do 2 tysięcy osób. W sumie mieszkańcy gminy Morąg otrzymali 84 tony żywności. Jak powiedziała Radiu Olsztyn...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV