Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drzewo na pamiątkę urodzin dziecka. Miasto Elbląg i leśnicy rozpoczęli wspólną akcję

Akcja „Jedno dziecko – jedno drzewo” Fot. M. Stankiewicz

„Jedno dziecko – jedno drzewo” to wspólna akcja leśników i władz miasta, dzięki które w Elblągu przybyło 17 lip. Drzewka posadzili rodzice razem ze swoimi dziećmi urodzonymi w 2019 roku. 

W ten symboliczny sposób rodzice mogą pozostawić dzieciom pamiątkę ich narodzin, wzbogacającą jednocześnie miasto o nowe drzewa, których rola w oczyszczaniu powietrza, dostarczaniu tlenu, tworzeniu przyjaznego krajobrazu i łagodzeniu klimatu w mieście jest bardzo ważna. Dla uczestników akcji to wielki dzień. Mama Poli i mama Antosia, urodzonych w 2019 roku, cieszą się, że ich rodziny mogą taką pamiątkę zostawić swoim pociechom, które aktywnie wzięły udział w akcji. Każde drzewo dostało imię swojego patrona. Natomiast Pola, Antoś i pozostałe dzieci odebrały na dowód swojego udziału w akcji specjalne certyfikaty.

Jak zapewniają organizatorzy – Nadleśnictwo Elbląg i prezydent miasta – sadzenie drzew dla nowonarodzonych elblążan będzie kontynuowane.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, dziecko, Akcja, drzewa, sadzenie drzew
Korzyści przewyższają ryzyko. Europejska Agencja Leków za szczepieniem dzieci przeciwko COVID-19

Europejska Agencja Leków (EMA) zaleciła w czwartek zatwierdzenie szczepionki Comirnaty przeciwko COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Agencja uznała, że korzyści ze...

Zamknij
RadioOlsztynTV