Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drugi przetarg na budowę terminala w Szymanach

Zwycięski projekt terminala na lotnisku w Szymanach koło Szczytna

Nie brakuje chętnych do wybudowani terminala portu lotniczego w Szymanach pod Szczytnem. Złożone oferty są jednak zbyt drogie.

Dziś otwarto koperty z ofertami w, drugim już, przetargu na budowę terminala. Pierwszy przetarg został unieważniony, bo jedyna oferta spełniająca kryteria okazała się zbyt droga. Tym razem ofert jest 12 i firmy, które je złożyły również zakładają wyższe koszty, niż wynosi limit wynikający z regulacji unijnych.

Kilka najtańszych ofert przekracza ten limit dość nieznacznie, bo od 300 do 500 tysięcy złotych. Takie dodatkowe środki uda się znaleźć – zapewnia Wiktor Wójcik, dyrektor departamentu infrastruktury i geodezji warmińsko-mazurskiego urzędu marszałkowskiego.

Koszt przygotowania całego lotniska to około 200 milionów złotych, z czego ¾ tej kwoty dołoży Unia Europejska. Aby nie stracić unijnego dofinansowania, inwestycję trzeba zakończyć do końca przyszłego roku. (apiedz/bsc)

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, Szymany, terminal
Z Olsztyna do Szyman w 45 minut

Pociągiem z Olsztyna do lotniska w Szymanach w 45 minut - to będzie możliwe dzięki przebudowie torów kolejowych na trasie Szczytno-Szymany. Poza tym przy lotnisku powstanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV