Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drugi etap przekopu Mierzei Wiślanej. Niebawem podpisanie umowy

Przekop Mierzei Wiślanej

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że we wtorek podpisana zostanie umowa na realizację drugiego etapu przekopu Mierzei Wiślanej. Jak mówił szef resortu, docelowo za dwa lata pierwsze jednostki mają wpływać do portu w Elblągu.

– W drugim etapie inwestycji przebudowany zostanie między innymi tor wodny rzeki Elbląg na odcinku około 10 kilometrów – mówił minister Andrzej Adamczyk.

Dzięki tej umowie również powstanie most obrotowy nad rzeką Elbląg w miejscowości Nowakowo. To jest miejsce niedalekie ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego. W tym roku ogłosimy jeszcze trzeci przetarg – ostatni etap inwestycji. To będą roboty pogłębiarskie na Zalewie Wiślanym i rzece Elbląg do 5 m głębokości i scalenie całej inwestycji.

– dodał minister Adamczyk.

00:00 / 00:00

Minister Andrzej Adamczyk powiedział, że dzięki inwestycji do Elbląga pływać będą mogły statki o zanurzeniu do 4,5 metra, szerokości do 20 metrów i długości do 100 metrów. Szef resortu infrastruktury zapewnił, że przekop Mierzei pomoże rozwinąć się miastu i całemu regionowi Warmii i Mazur.

Autor: B. Gajlewska/IAR
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, inwestycja, Zalew Wiślany, przekop mierzei wiślanej
Niedługo startuje sezon żeglugowy. Kanał Elbląski jest gotowy

Statki pasażerskie Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej są już przygotowane do sezonu żeglugowego, który rozpoczyna się 1 maja. W poprzednim roku z usług tej miejskiej spółki, która jest największym...

Zamknij
RadioOlsztynTV