Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drogówka podsumowała ferie zimowe

Uczniowie z Warmii i Mazur skończyli zimowe ferie i wrócili dziś do szkół. Na drogach, przez 2 wolne od nauki tygodnie, nie było bezpiecznie.

W czasie ferii na Warmii i Mazurach wydarzyły się 42 wypadki, w których zginęło 5 osób, a 49 zostało rannych – w tym czworo dzieci. To więcej ofiar i poszkodowanych niż rok temu. Dla porównania – w czasie zeszłorocznych ferii, w regionie były 34 wypadki, w których zginęły dwie osoby. Funkcjonariusze drogówki przez ostatnie 2 tygodnie wyjeżdżali do prawie pół tysiąca kolizji i złapali na drogach w województwie 73  nietrzeźwych kierowców.

Już pierwszego dnia ferii, na drodze wojewódzkiej pod Bartoszycami, kierująca samochodem wjechała do przydrożnego rowu. Poszkodowanych zostało troje pasażerów, w tym dwoje dzieci w wieku 8 i 14 lat. Trzy dni później, pod Ostródą w drzewo uderzył volkswagen. Ranna została pasażerka, a dwoje dzieci trafiło do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

W czasie ferii policjanci zwracali szczególną uwagę na niebezpieczne miejsca przy akwenach wodnych czy w okolicach dróg. Kontrolowali też stan techniczny autokarów jadących na zimowiska, a wcześniej odwiedzali szkoły i przedszkola, gdzie opowiadali jak bezpiecznie wypoczywać. (kan/wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadki
Świąteczne wypadki na drogach regionu

Na drogach Warmii i Mazur podczas tegorocznych świat zginęła jedna osoba, a 16 zostało rannych. W regionie doszło do 8 wypadków. Najtragiczniejszy w skutkach wypadek wydarzył...

Zamknij
RadioOlsztynTV