Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drogowe i wodne patrole na Warmii i Mazurach. Policja rozpoczyna akcję „Majowy weekend”

Fot. Ł. Sadlak

Warmińsko-mazurscy policjanci rozpoczynają akcję: „Majowy weekend”. Na specjalnie zwołanej konferencji zaapelowali do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Przypomnieli także o podstawowych zasadach poruszania się na wodzie i lądzie.

Policjanci będą przede wszystkim reagowali na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Na warmińsko-mazurskie drogi wyjadą oznakowane i nieoznakowane patrole samochodowe oraz funkcjonariusze na motocyklach. Policjanci przypominają o starannym przygotowaniu się do drogi, o zapinaniu pasów i zaopatrzeniu się w fotelik dla dziecka. Będą także sprawdzać prędkość i trzeźwość kierowców. Z kolei na jeziora wypłyną policyjne łodzie patrolowe, które będą kontrolować głównie trzeźwość sterników ale i użytkowników innych urządzeń wodnych, typu kajaki czy rowery wodne. I na koniec apel: o wzajemne poszanowanie się wszystkich uczestników ruchu drogowego i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drogach i wodzie.

W tym roku policjanci z Warmii i Mazurach odebrali już ponad 300 praw jazdy, czyli prawie o połowę więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Z kolei wodniacy w ubiegłym sezonie ujawnili 17 nietrzeźwych sterników i 27 innych użytkowników sprzętów wodnych.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, jezioro, policjanci, patrole, majowy weekend
Policja zatrzymała podejrzanych o rozbój. Mężczyźni mieli okraść i pobić dwie osoby

Kilka godzin wystarczyło, by nowomiejscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyzn podejrzanych o dwa rozboje. 21- i 22-latek mieli w ciągu jednej nocy zaatakować dwie osoby, pobić...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV