Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drogowcy planują przebudowę trasy do lotniska w Szymanach

Trwają prace związane z budową nowych dróg z Olsztyna do Szyman. To ważne, w kontekście rozwoju zlokalizowanego tam lotniska regionalnego.

Drogowcy pracują nad rozwiązaniami, które pomogłyby rozwikłać problemy komunikacyjne Olsztyna i Szczytna z Szymanami, a także te związane z ruchem tranzytowym. Obecnie rozpatrywane są trzy dokumentacje projektowe. Planowana jest m.in. przebudowa trasy krajowej numer 53 oraz budowa obwodnicy Szczytna. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce przebudować DK53 w ten sposób, aby spełniała standardy drogi głównej ruchu przyspieszonego, posiadającej po jednym pasie w każdym kierunku.

Zmodernizowane miałoby zostać około 34 kilometrów drogi na odcinku pomiędzy Szczęsnem a planowaną obwodnicą Szczytna. Drogowcy chcą zlikwidować niebezpieczne zakręty i nadać jezdni 7 metrów szerokości. W kwestii obwodnicy Szczytna zajmują się na razie korektą tzw. studium techniczo-ekonomiczno-środowiskowego.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w lotnisko, Szymany, szczytno, budowa
Rozpoczął się remont DK65. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami

Ruszyła przebudowa drogi pomiędzy Nową Wsią Ełcką a granicą województwa warmińsko-mazurskiego. To część drogi krajowej 65 z Gołdapi do Białegostoku. Koszt remontu 13-kilometrowego odcinka to ponad...

Zamknij
RadioOlsztynTV