Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Droga wojewódzka 527 doczeka się modernizacji

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Ponad 41 milionów złotych będzie kosztowała rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 527 od granicy województwa do Kwietniewa. Chodzi o nieco ponad 6 kilometrowy odcinek.

Nawierzchnia ma być poszerzona i wzmocniona. Przebudowane będą skrzyżowania, zakręty, chodniki i cała potrzebna infrastruktura. Droga 527 jest jedną ze strategicznych tras w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Od wielu lat jest w bardzo złym stanie.

Rozbudowa będzie bardzo kosztowna, ale – jak podkreśla Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich – w 2015 roku, jeden kilometr takiej inwestycji kosztował około 4 mln złotych, natomiast dzisiaj ten koszt wzrósł do 7 milionów. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 41 mln złotych, z czego blisko 28,5 mln to dofinansowanie z budżetu państwa, a ponad 12,5 mln to środki z budżetu województwa.

Na Warmii, Mazurach i Powiślu jest ponad 1800 kilometrów dróg wojewódzkich i dotąd rozbudowano dopiero 1/3 z nich. Obecnie trwa modernizacja trasy 527 na odcinku Olsztyn – Łukta, której łączny koszt wynosi ponad 100 mln złotych.

Posłuchaj relacji Wojciecha Chromego

00:00 / 00:00

Fot. warmia.mazury.pl

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, droga, remont drogi, Kwietniewo
Miliony złotych na strategiczne inwestycje w Ełku. Co zostanie zrobione?

Ponad 28 milionów złotych otrzymał Ełk z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Pieniądze są przeznaczone na rozwój stref przemysłowych. Samorząd Ełku dzięki finansowemu wsparciu zbuduje drogi na...

Zamknij
RadioOlsztynTV