Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Droga S7 od Ostródy do Olsztynka wkrótce będzie ekspresową

Podpisanie umowy na budowę drogi ekspresowej z Ostródy do Olsztynka. Fot. GDDKiA

Dyrektor olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Nicewicz podpisał umowy na wykonanie dwóch odcinków trasy.

Przetargi wygrały firmy Strabag Infrastruktura Południe, która wybuduje prawie 9-kilometrowy odcinek od węzła Ostróda-Południe do Rychnowa, oraz Strabag Sp. z o.o., która podjęła się budowy 11-kilometrowej trasy z Rychnowa do Olsztynka. Pierwszy fragment będzie kosztował prawie 300 milionów złotych, drugi będzie o ponad 88 milionów droższy.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Obie firmy zobowiązały się do wybudowania drogi w 20 miesięcy, w co nie wliczają się 3-miesięczne przerwy zimowe. Udzielą też 10-letniej gwarancji.

Ostróda-Olsztynek to przedostatni fragment krajowej siódemki na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, który nie ma jeszcze standardu drogi ekspresowej. Ostatnim odcinkiem będzie obwodnica Ostródy.

Fot. Łukasz Węglewski

 

(skra/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w S7, droga ekspresowa, budowa drogi
Jest zgoda wojewody na budowę nowego odcinka ulicy Towarowej

Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski zezwolił na budowę nowego odcinka ulicy Towarowej w Olsztynie, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Budowlaną do projektowanej obwodnicy Olsztyna. Po remoncie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV