Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drobny gest, który ma ogromną moc. Świąteczne prezenty trafiły do małych pacjentów Szpitala Dziecięcego

Fot. Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Pluszaki, gry i słodycze – pacjenci Szpitala Dziecięcego w Olsztynie na dzień przed Wigilią dostali prezenty od pracowników Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. 

To drobny gest, który ma ogromną moc – mówiła dyrektor szpitala Krystyna Piskorz Ogórek, która przyjęła paczki dla pacjentów szpitala. Dodała, że okres świąt – zwłaszcza Bożego Narodzenia jest zawsze trudny. Wiele rodzin spędzi go ze swoimi dziećmi właśnie w szpitalnych salach. Takie gesty dają radość i namiastkę domowego ciepła. Na twarzach dzieci, pojawia się uśmiech i chociaż na chwilę zapominają o chorobie.

00:00 / 00:00

Do darów przekazanych przez pracowników urzędu dołączone były życzenia wojewody Artura Chojeckiego, a w nich głównie życzenia zdrowia. Dla samych pracowników pomysł przygotowania paczek nie było niczym nadzwyczajnym. Nikogo nie trzeba było namawiać. Prezenty przekazał pełnomocnik wojewody Jarosław Borowik. Jak mówił pomysł odbił się pozytywnym echem, pracownicy chętnie przygotowywali paczki i są dumni, że mogli wesprzeć małych pacjentów chociaż w ten sposób.

00:00 / 00:00

W paczkach dla małych pacjentów znalazły się przytulanki, gry i słodycze.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Boże Narodzenie, święta, szpital dziecięcy, dary, Urząd Wojewódzki, pracownicy, Krystyna Piskorz-Ogórek, prezent, pakowanie
Bliższe spotkania – 23.12.2019 r.

Jak na szybko przygotować święta - to temat, na który z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski. Każdy z nas chciałby, żeby czas...

Zamknij
RadioOlsztynTV