Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dress code obowiązuje nawet w upał

Fot. Pixabay.com

Lato w pełni. To problematyczny czas, jeśli chodzi o wybór stroju do pracy.

Kiedy żar leje się z nieba, najchętniej zakładamy krótkie spodenki, letnie sukienki i bluzki na ramiączkach. Czy to odpowiedni strój do pracy? W Bliższych spotkaniach rozmawialiśmy o dress code i wysokich temperaturach. Agata Bałdyga – doradca stylu była gościem Agnieszki Lipczyńskiej.

A. Lipczyńska: Jak ubierać się do pracy w gorące dni? Czy wysokie temperatury w jakiś sposób mogą nas usprawiedliwić, że od pewnych zasad odstąpimy?

A. Bałdyga: Nie powinny. Gdzieś wewnętrznie chcemy się usprawiedliwić, ale jeżeli pracujemy w urzędzie, w biurze, w korporacji, gdzie jest spisany dress code, albo zasady ubioru są wypowiedziane i widzimy też po innych pracownikach jak się ubierają, widzimy, jak się ubiera nasz pracodawca, to niestety musimy postępować nadal zgodnie z zasadami dotyczącymi ubioru, chociażby ze względu na szacunek samego miejsca pracy, ale też dla klientów, gości, petentów, którzy odwiedzają nasze miejsce pracy.

A. Lipczyńska: Czy na większą swobodę mogą sobie pozwolić osoby, które nie pracują z klientem, które są w wewnątrz firmy – w kadrach, w księgowości?

A. Bałdyga: Bardzo często w tych działach widzimy lekkie rozluźnienie, natomiast tutaj też musimy się trzymać pewnych zasad. Mogą się zmienić tkaniny, nie muszą to być oficjalne garnitury, nie musi to być jedwab czy sama wełna. Można sobie pozwolić na bawełnę, można sobie pozwolić na len, który troszeczkę bardziej się gniecie, Jednak nadal musimy myśleć o długościach, czyli, jeśli spódnica, to do kolana, jeżeli spodnie, to długie, a nie krótkie szorty, jeżeli bluzka- nie musi być zawsze koszulowa. Może to być np. bluzka bardziej przypominająca T-shirt, ale z rękawem, nie na  ramiączkach, nie odsłaniająca brzuch.

A. Lipczyńska: Nawet panie w księgowości do pracy nie powinny się tak ubierać?

A. Bałdyga: Dokładnie. Może nie mają bezpośredniego kontaktu z klientem, ale z pracownikami już tak. Więc pewne zasady elegancji i takiej klasy na każdym stanowisku powinny jednak obowiązywać.

Posłuchaj całej rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, dress code
Mandaty i kary finansowe za nielegalne zatrudnianie obcokrajowców

245 obcokrajowców pracowało w województwie warmińsko-mazurskim bez zezwolenia w pierwszym półroczu  - poinformował Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. W większości byli to obywatele Ukrainy i Białorusi. Niezgodnie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV