Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dramatyczne statystyki dotyczące wypadków nad wodą. Tonie coraz więcej osób

Fot. K. Ośko

W polskich akwenach tonie latem coraz więcej osób. W kraju od początku czerwca do pierwszego września było 259 ofiar wody.

Zjawisko dotyczy także województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas gdy w 2012 roku w jeziorach i rzekach regionu utonęły 22 osoby, to w tym roku było ich już 32. Najczęstszą przyczyną śmiertelnych wypadków nad wodą czy w wodzie są niezmiennie od lat brawura oraz alkohol i środki odurzające. Toną częściej mężczyźni niż kobiety. Według danych policji wzrasta śmiertelność w związku z nieodpowiednim lub nieodpowiedzialnym korzystaniem ze sprzętu wodnego: skuterów, czy łodzi motorowych.

Najgłośniejszy medialnie taki wypadek wydarzył się 18 sierpnia na mazurskim jeziorze Kisajno, w którym zginął tragicznie producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Poszukiwania 39-letniego mężczyzny trwały pięć dni. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w utonięcie
32-letni mężczyzna utonął w jeziorze Dejnowo

Kolejne utonięcie na Warmii i Mazurach. Po południu strażacy wyłowili ciało 36-letniego mężczyzny z  jeziora Dejnowo w Świętej Lipce. Według wstępnych ustaleń policji mieszkaniec gminy Reszel...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV