Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dowód na istnienie

Fot.: Anna Cieślak

Gdy ktoś kiedyś po raz pierwszy użył określenia „człowiek renesansu”, musiał chyba myśleć o profesor Marii Semeniuk-Polkowskiej – malarce, poetce i autorce ponad 70 publikacji naukowych oraz naukowo-dydaktycznych z dziedziny lingwistyki matematycznej.

Pani profesor od lat 60. jest związana z Uniwersytetem Warszawskim, najpierw jako studentka, potem asystentka, a od roku 2000 profesor w Katedrze Lingwistyki Formalnej Wydziału Neofilologii UW. Od kilku dni w Olsztynie można oglądać jej wystawę pt. Zatrzymać chwilę. O tym, jak trafiła na Warmię, czym zajmują się lingwiści matematyczni, o zakładzie Pascala i o jeszcze paru innych sprawach w reportażu „Dowód na istnienie”.

Posłuchaj reportażu „Dowód na istnienie”

00:00 / 00:00

W reportażu udział wzięli prof. Maria Semeniuk-Polkowska i profesor Lech Polkowski oraz przyjaciele i goście na wernisażu w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie.

Fot.: Anna Cieślak

Fot.: Anna Cieślak

Fot.: Anna Cieślak

Fot.: Anna Cieślak

Fot.: Anna Cieślak

Fot.: Anna Cieślak

Fot.: Anna Cieślak

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Były burmistrz Pisza prawomocnie skazany za przekroczenie uprawnień

Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji skazujący byłego burmistrza Pisza Jana A. Sprawa dotyczyła przekroczenia uprawnień w związku z bezprawnym żądaniem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV