Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dotacje na remont zabytków przyznane

Fot. K. Bogacka

Prawie 4 i pół miliona złotych dotacji otrzymają właściciele 60 warmińsko-mazurskich zabytków. Przyznał je wojewódzki konserwator zabytków.

Dariusz Barton wymienia te, które dostały dotacje największe.

200 tys. zł przyznano Muzeum Pomnika Historii we Fromborku na prace konserwatorskie poliptyku, to jest ołtarz z 1504 r. fundacji Łukasza Watzenrode. 250 tys. zł – wspólnocie mieszkaniowej w Elblągu na remont elewacji kamienicy w pobliżu starego miasta.

00:00 / 00:00

Dotacje przyznano również parafiom, w Boleszynie (150 tys.) i Durągu (175 tys.). Zgromadzenie Księży Marianów otrzyma 100 tys. zł na konserwację empory chóru w kościele Nawiedzenia NMP w Sanktuarium w Stoczku Klasztornym.

Po 150 tys. zł przyznano: powiatowi braniewskiemu na I etap rekonstrukcji stolarki okiennej w zabytkowym budynku dawnego Kolegium Jezuickiego w Braniewie, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie na prace konserwatorskie elewacji i stolarki w dziedzińcu zamku oraz właścicielowi – zbudowanej w 1909 r. – dawnej Willi Sperlów w Olsztynie na remont dachu.

O dotacje starali się właściciele 141 zabytków. Pozytywną odpowiedź dostało 60.

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, dotacje
Krwiodawcy z ulgą w PIT i dniami wolnymi

Osoby oddające regularnie krew mogą liczyć na ulgę podatkową. Zgodnie z przepisami, krwiodawstwo podlega odliczeniu od rocznej deklaracji. Wysokość odliczenia w PIT ustala się mnożąc liczbę...

Zamknij
RadioOlsztynTV