Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie  

Dominikańska Szkoła Wiary w Olsztynie rozpoczyna działalność

Fot. Fb Dominikańska Szkoła Wiary w Olsztynie

W Olsztynie w sobotę odbędzie się inauguracja Dominikańskiej Szkoły Wiary. O godzinie 13 w Centrum św. Jakuba przy ulicy Pieniężnego 2a, odbędzie się wykład inauguracyjny.

O roli szkoły mówiła jej organizatorka cyklu Joanna Anders.

Nasza Dominikańska Szkoła Wiary nie jest typową szkołą w rozumieniu powszechnym. Jest to cykl spotkań darmowych, otwartych dla każdego mieszkańca, dla każdej mieszkanki, które odbywają się raz w miesiącu w środę w Centrum Świętego Jakuba. Są to wykłady o charyzmacie dominikańskim. Będzie przyjeżdżał ojciec dominikanin z Polski, z danego klasztoru i będzie głosił wykład na dany temat

– wyjaśniała.

W kolejnych miesiącach spotkania odbędą się 11.06, 17.09 oraz 15.10. Podczas spotkań będzie można usłyszeć o roli tzw. świeckich dominikanów, św. Katarzynie, czy różańcu jako drodze do Boga.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski

RadioOlsztynTV