Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dom Polski Wschodniej w Brukseli jak unijny drogowskaz

W tej kamienicy mieści się Dom Polski Wschodniej w Brukseli. Fot. archiwum

Za dwa tygodnie minie 10 lat odkąd Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Od niemal 5 lat w Brukseli działa Dom Polski Wschodniej, czyli unikatowe połączenie biur regionalnych pięciu województw.

To instytucja, o której wie coraz więcej osób, ale nadal wiele z nich nie potrafi wykorzystać jej potencjału. Tymczasem dzięki urzędnikom szkoły znajdują zagranicznych partnerów, samorządy docierają do turystów, a lokalne firmy mogą promować się w krajach Unii Europejskiej. Przykładem promowania swoich produktów na terenie Wspólnoty jest firma Szynaka Meble, która w czerwcu zaprezentuje się na forum gospodarczym.

Dom Polski Wschodniej w Brukseli zatrudnia zaledwie 6 osób. Instytucja łączy biura regionalne województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko – mazurskiego. (mswin/bsc)

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

Dom Polski Wschodniej w Brukseli. Fot. archiwum RO

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UE, Unia Europejska, Bruksela, Belgia
Grzegorz Radziejewski zdradził jak zrobić unijną karierę

Grzegorz Radziejewski - szef biura Janusza Lewandowskiego, komisarza europejskiego Janusza Lewandowskiego do spraw programowania finansowego i budżetu w Komisji Europejskiej - odwiedził mury swojej byłej szkoły....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV