Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dołącz do akcji „Czysta Łyna”!

Fot. M. Kwiatkowska

W niedzielę, 7 kwietnia organizatorzy ogólnopolskiej akcji „Operacja Czysta Rzeka” zapraszają do wspólnego sprzątania Łyny. 

Już ponad pół tysiąca inicjatyw i 13 tysięcy osób zgłosiło swój akces do tegorocznej akcji „Operacja Czysta Rzeka”. Na mapie ekologicznych aktywności nie zabrakło Olsztyna. W niedzielę 7 kwietnia o godz. 9.30 chętni spotykają się przy ul. Kalinowskiego, by posprzątać Łynę.  Zaplanowana jest najpierw krótka odprawa, po której uczestnicy otrzymają pakiety startowe (okolicznościowe koszulki, worki na śmieci i rękawiczki).

Akcja „Czysta Łyna” odbywać będzie się aż do elektrowni wodnej w Lesie Miejskim. Dla każdego uczestnika organizatorzy przewidzieli gorącą herbatę (warto mieć własne termosy).

Jedna grupa będzie działać w kajakach lub kanu (ich ilość jest ograniczona). Pozostałe osoby będą sprzątać brzegi. Osoby, które chcą dołączyć do akcji mogą jeszcze się zapisywać [link TUTAJ]. – Na kilka dni przed akcją prosimy o wiadomość SMS pod numer tel. 509 550 817 z potwierdzeniem obecności oraz z informacją o wyborze formy sprzątania: na wodzie w kajaku/kanu lub pieszo trasą Łynostrady – dodają organizatorzy.

Redakcja: A. Niebojewska za olsztyn.eu

Więcej w śmieci, Łyna
Mieszkańcy Olsztyna mają nowe miejsce do rekreacji

Oficjalnie zaprezentowany został ekotaras wykonany w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. To obiekt rekreacyjny nad Łyną, przylegający do stadionu rugby na osiedlu Wojska Polskiego. Zgodnie z życzeniem...

Zamknij
RadioOlsztynTV