Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dobrze ustawione i odpowiednio używane mogą uratować życie. Stacje diagnostyczne sprawdzą światła za darmo

Fot. Fotolia.com

W całym kraju, także w województwie warmińsko-mazurskim, rozpoczyna się akcja „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Policjanci, Instytut Transportu Samochodowego i Ośrodki Ruchu Drogowego zwracają uwagę, że dobrze ustawione i odpowiednio używane światła mogą uratować życie.

Bezwzględnym obowiązkiem jest korzystanie z oświetlenia zewnętrznego pojazdu – przez cały rok, całą dobę. W ciągu dnia w warunkach dobrej przejrzystości powietrza kierujący pojazdem może zamiast świateł mijania używać świateł do jazdy dziennej. Jeżeli te warunki się pogorszą, kierujący ma bezwzględny obowiązek korzystania ze świateł mijania

– przypomina Marcin Kiwit z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie.

Bardzo ważne jest, by światła były dobrze ustawione – dzięki czemu na czas dojrzymy na przykład pieszego na drodze, ale też nie będziemy oślepiać innych kierowców.

W najbliższą sobotę (26 października) oraz 16 i 23 listopada na kilkuset stacjach diagnostycznych w całym kraju będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienia świateł i dokonać ewentualnych korekt. Lista punktów diagnostycznych, które zgłosiły się do akcji, także w naszym regionie, można znaleźć na stronie warmińsko-mazurskiej policji.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Fot. Aleksandra Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, samochód, światła, stacja diagnostyczna, akcja policyjna
Piękne klasyki kończą sezon. Zabytkowe pojazdy zaparkowały przy zamku w Olsztynie

Olsztyński Klub Motorowy im. Mariana Bublewicza zorganizował cykliczne wydarzenie pod hasłem "Zakończenie Sezonu Piękne Klasyki na Warmii". Zabytkowe samochody można było oglądać przy zamku w Olsztynie. ...

Zamknij
RadioOlsztynTV