Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dobro

Fot: Archiwum Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC

W Ośrodku ZHP „Perkoz” nad Jeziorem Plusznym koło Olsztynka od tygodnia wypoczywają stypendyści Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego.

Świadomość własnej wartości, odpowiedzialność społeczna, otwartość na innych i empatia oraz krytyczne i kreatywne myślenie to wartości, na których opiera się działalność Fundacji EFC. To wartości, które jeden z najbogatszych Polaków Andrzej Czernecki przejął od swojego ojca Romana, bo choć Fundacja działa od 10 lat, to jej początków należy szukać w Polsce międzywojennej.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu pt. „Dobro”

00:00 / 00:00

W reportażu udział wzięli: Igor Czernecki – Przewodniczący Rady Fundacji, Emilia Gromadowska – prezes Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego, dr Grażyna Czetweryńska – prezes Fundacja Kościuszkowska Polska, Christina Evelyn Otto – wolontariuszka Fundacji Kościuszkowskiej, Maciej Ziółkowski – koordynator oraz stypendyści Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego: Olga Robins, Kornelia Dziaduła, Natalia Rochmińska, Mateusz Waloszczyk, Adrian Sterczewski, Katarzyna Mileniczuk.

Warto dodać, że obecnie z programu stypendialnego „Horyzonty” korzysta 232 stypendystów, a absolwentami tego programu jest już ponad pół tysiąca młodych ludzi z całej Polski. Każdy wakacyjny wyjazd rozpoczyna się uroczystą Kolacją Mistrzów. W tym roku z młodzieżą spotkali się m.in. reżyser Piotr Domalewski i fotograf Tadeusz Rolke. Połowę miejsc stypendialnych finansuje od 4 lat Fundacja Rodziny Staraków.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

  • Dobry pasterzDobry pasterz Historia proboszcza ks. Otto Langkau z parafii w Bartągu, zastrzelonego przez […]
  •  Chcę więcej Chcę więcej Reportaż Bartosza Panka o Dominiku Połońskim, jedynym na świecie instrumentaliście […]
  • Król ArturKról Artur W piątek 9 marca sala Domu Kultury w Ornecie pękała w szwach. Publiczność przyszła […]
  •  Szynakowie z Mortęg Szynakowie z Mortęg Mortęgi. Rodowa siedziba żyjącej na przełomie XVI – XVII wieku mistyczki i reformatorki […]
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV