Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dobra wiadomość dla seniorów. ZUS zwróci emerytom pieniądze

Dobra wiadomość dla osób z niskimi emeryturami. ZUS zwróci seniorom nadpłacony podatek – jednorazowo mogą liczyć nawet na kilkaset złotych w marcowej wypłacie. Jest to efekt podniesienia kwoty wolnej od podatku.

Kwota wolna od podatku została podniesiona dwa razy – najpierw w 2017 roku z 3091 złotych do 6600 złotych rocznie, potem w 2018 roku – do 8000 złotych.

Pomimo tych zmian wszyscy podatnicy płacili zaliczki na podatek dochodowy, jakby kwota wolna się nie zmieniła. Dlatego teraz seniorzy z najniższymi świadczeniami będą mogli liczyć na zwrot podatku, który nadpłacili

– wyjaśnia Anna Ilukiewicz, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim. Z wyliczeń ZUS wynika, że osoba z minimalną emeryturą, czyli 1029 złotych, może liczyć na nieco więcej niż 113 złotych zwrotu.

Nie trzeba wypełniać żadnych wniosków żeby dostać te pieniądze. ZUS sam rozlicza seniorom podatki i wysyła im tylko formularz PIT-40A. ZUS uwzględni nadpłatę w marcowej emeryturze.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, ZUS, emerytura, zwrot
Chcieli okraść 90-latkę metodą „na wnuczka”. Kobieta nie dała się oszukać

90-letnia mieszkanka Ornety nie dała się nabrać oszustom działającym metodą "na wnuczka". - Cześć babciu, to ja Monika. Potrzebuję twojej pomocy i za 3 godziny będę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV