Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dobra wiadomość dla kierowców. Otwarto rondo w Dywitach

Fot. UG Dywity

Otwarte są już dla ruchu wszystkie cztery wloty na nowym rondzie przy Osiedlu Sterowców w Dywitach. Wykonawca zakończył układanie warstwy ścieralnej i tym samym zakończyły się główne prace budowlane.

To newralgiczne miejsce na drodze krajowej 51 Olsztyn-Dywity, gdzie od kwietnia obowiązywał ruch wahadłowy i tworzyły się korki. – Zakończenie prac bitumicznych nie oznacza jednak końca całej budowy – wyjaśnia Karol Głębocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

W najbliższym okresie wykonawca będzie kontynuował prace brukarskie oraz montował słupy i oprawy oświetleniowe. Do wykonania pozostaje jeszcze dokonanie oznakowania poziomego drogi. Prace będą toczyły się także w obrębie ciągu pieszo-rowerowego, na którym układana będzie nawierzchnia bitumiczna.

00:00 / 00:00

Prace na rondzie między Olsztynem a Dywitami mają potrwać do końca lutego przyszłego roku. Do tego czasu kierowcy muszą się jeszcze liczyć z pewnymi utrudnieniami.

– W związku z przebudową skrzyżowania przez wiele miesięcy ruch odbywał się wahadłowo, a kierowcy stali w długich korkach – przypominał Głębocki.

Z końcem września wykonawca robót zakończył układanie warstwy ścieralnej nawierzchni i tym samym zakończyły się główne prace na budowie ronda. Dzięki temu w miejscu inwestycji nie ma już utrudnień związanych z ruchem wahadłowym, który obowiązywał od kwietnia br.

00:00 / 00:00

Jest też dobra wiadomość dla mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej. Na podstawowe trasy wróciły autobusy linii 108 i 112 – informuje rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, Michał Koronowski.

Linie te wróciły do godzin odjazdów sprzed rozpoczęcia prac związanych z budową ronda. Ponadto dla linii 108 będzie obowiązywał tymczasowy przystanek „Cmentarz Dywity – Brama Zachodnia” przy DK51 bez zajazdu na starą pętlę przy zachodniej bramie cmentarza.

00:00 / 00:00

Nadal jednak utrzymane pozostają tymczasowe zasady kursowania linii 117 i 126. Autobusy linii 110 jeżdżą bez zmian.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, Dywity, rondo, drogowcy
Rozpoczyna się budowa ronda na ul. Bartąskiej

Gmina Stawiguda rozpoczęła budowę ronda zbiegu ulic Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej. Nowe rondo ma być gotowe do końca przyszłego roku. W okolicach ulicy Bartąskiej wybudowano wiele...

Zamknij
RadioOlsztynTV