Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do sądu w Olsztynie trafił akt oskarżenia przeciwko obywatelowi Indii podejrzanemu o zabójstwo dwóch osób i próbę zabójstwa trzeciej

Budynek Sądu Okręgowego w Olsztynie. Fot. P.Getka

Według ustaleń prokuratora Jacob K. pod koniec 2018 roku został legalnie zatrudniony w jednej z firm w Olsztynku, wraz z grupą obcokrajowców pochodzących głównie z Indii.

Agencja zakwaterowała obcokrajowców w gospodarstwie agroturystycznym w pobliżu Olsztynka. Jacob K. po zaledwie kilku dniach został zwolniony z pracy, ale nadal mieszkał w gospodarstwie. Pomiędzy Jacobem K. a współlokatorami był konflikt.

23 grudnia 2018 roku rano doszło do kolejnej kłótni. W pewnym momencie Jacob K. śmiertelnie zaatakował Egipcjanina Haithama E. nożem. Następnie co najmniej czterokrotnie zadał ciosy Venkateshowi P. Mężczyzna także zmarł. Drugi Hindus Arunkumar T. został zraniony, ale udało mu się uciec.

Jacob K. przyznał się do winy. Prokurator stwierdził, że oskarżony w czasie popełnienia zbrodni miał ograniczoną poczytalność. Termin rozprawy w Sądzie Okręgowym w Olsztynie nie został jeszcze wyznaczony.

Autor: A.Socha/B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, morderstwo, zabójstwo, akt oskarżenia, Indie, Hindus
„Nie naruszył granic wolności słowa”. Dziennikarz z Lidzbarka Warmińskiego wygrał proces z wydawcą Gazety Olsztyńskiej

Andrzej Pieślak, dziennikarz obywatelski z Lidzbarka Warmińskiego, wygrał w apelacji proces karny z wydawcą Gazety Olsztyńskiej. Sąd Rejonowy w Olsztynie wcześniej ukarał go grzywną i warunkowo...

Zamknij
RadioOlsztynTV