Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do sądu w Olecku trafił akt oskarżenia w sprawie podejrzanego o czyny pedofilskie 55-latka

 

Fot. policja

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do Sądu Rejonowego w Olecku akt oskarżenia przeciwko Markowi W. o popełnienie przestępstw pedofilskich.

Animator kultury z Gdańska jest oskarżony o molestowanie seksualne 14-letniego chłopca. Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie z wakacji ubiegłego roku i skierowała akt oskarżenia do sądu rejonowego w Olecku. 55-letni Marek W. został zatrzymany w sierpniu na Wyspie Sobieszewskiej podczas harcerskiego zlotu. Do przestępstwa doszło miesiąc wcześniej, w trakcie obozu sportowego w Olecku.

Jak mówi Grażyna Wawryniuk z gdańskiej Prokuratury Okręgowej, oskarżonemu zarzucono 3 czyny o charakterze seksualnym.

Pierwszy z czynów zarzucanych 55-latkowi miał miejsce w Olecku, w trakcie pobytu chłopca na obozie sportowym. Drugi w Gdańsku, a trzeci dotyczy prezentowania małoletniemu treści pornograficznych. Według lokalnych mediów, mężczyzna jest znanym animatorem kultury w Gdańsku, a do jego zatrzymania miało dojść dzięki inicjatywie matki pokrzywdzonego. W porozumieniu z agencją detektywistyczną kobieta wyposażyła syna w sprzęt podsłuchowy przed spotkaniem z 55-latkiem w Gdańsku.

Przestępstwa te są zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Animator kultury nie przyznaje się do winy, ale złożył wyjaśnienia. Oskarżony przebywa w areszcie. Nie przyznaje się do winy. Grozi mu 12 lat więzienia.

Autor: IAR
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w areszt, pedofil, OLecko, oskarżenie
Ukrainiec, który napadł i okradł seniorkę z Braniewa trafił do aresztu

Po zaledwie kilkunastu minutach bandyta, który ukradł seniorce z Braniewa torebkę z większą sumą pieniędzy, był w rękach policji. Jak informuje sierżant sztabowy Monika Śmigielska, mężczyzna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV