Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do rodaków na Kresach dotarły paczki z Elbląga. „Kultywują polską tradycję i historię”

Fot. WOT

Sześć busów dotarło do Polonii na Kresach Wschodnich. Dary trafiły do rodzin z Turmont, Kiejdan, Solecznik, Wilna, Butrymańców, Ejszyszek i wielu innych miast, gdzie mieszkają nasi Rodacy.

To paczki dla rodzin, kombatantów, szkół i domów dziecka, którzy krzewią polską kulturę i kochają Polskę.

Po zmianie granic, wielu naszych Rodaków zostało poza granicami RP, jednak kolejne pokolenia dalej kultywują polską tradycję i historię. Wychowują dzieci w duchu polskich wartości i bohaterów. Krzewią ducha patriotyzmu, szacunku, honoru i dumy z naszych korzeni. Życie Polaków nie należy do najłatwiejszych. Wileńszczyzna, Białoruś, Ukraina – to tam trafiają paczki, które dostarczamy dla naszych Rodaków.

– podkreśla podporucznik Anna Szczepańska, przewodnicząca zespołu ds. kombatantów 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i prezes Stowarzyszenia im. Generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

00:00 / 00:00

To szósta edycja społecznej akcji Paczka dla Rodaka na Kresach. Jest ona realizowana dzięki współpracy elbląskiego Stowarzyszenia im. Generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Stowarzyszenia Odra-Niemen oraz 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pączki, Ukraina, Białoruś, Polacy, Wileńszczyzna, WOT
Zachęcają do szybkich i bezpiecznych wymazów na obecność koronawirusa

Szybko i bezpiecznie - tak żołnierze WOT zachęcają do korzystania z usług prowadzonego przez nich mobilnego punktu wymazowego w Elblągu. Mieści się on na parkingu przez...

Zamknij
RadioOlsztynTV