Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do Radia Olsztyn dzwonią zdezorientowani wędkarze. Co z pozwoleniami i składkami PZW?

Sprzęt wędkarski, fot. Łukasz Węglewski

Wędkarze dzwonią do Radia Olsztyn i pytają, co z pozwoleniami i składkami Polskiego Związku Wędkarskiego. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Jak wiadomo, w związku z obowiązującymi obostrzeniami, przebywanie nad jeziorami lub rzekami jest karane mandatami, a wędkarzy nie uchroni przed karą posiadanie pozwolenia na łowienie ryb. Mimo to, PZW nie znosi opłat i corocznych składek członkowskich.

Wędkarzy obowiązuje takie samo prawo, jak obywatela. Według rozporządzenia jest zakaz przemieszczania się. Wędkarze, którzy dostali mandat nad jeziorem, to dostali go nie za to, że wędkowali, tylko że opuścili dom.

– mówi Marcin Ptaszkowski z PZW w Olsztynie.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Okręg PZW w Olsztynie wprowadził możliwość opłacenia związkowych składek całorocznych oraz pozwoleń na 2020 rok online.

Uruchomiliśmy taką możliwość kupienia online. Na naszej stronie jest informacja o zakupie pozwoleń w formie przelewu. Dokonuje się wpłaty i my te znaczki pocztą wysyłamy

– mówi Marcin Ptaszkowski.

Znaczki PZW należy wkleić do legitymacji członkowskiej.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wędkarstwo, składki, Polski Związek Wędkarski
Kolejne miliardy na ratowanie miejsc pracy. Marszałkowie województw przeznaczą na to fundusze unijne

2,6 miliarda złotych - tyle po konsultacjach rządu z marszałkami województw zostanie wydane z funduszy unijnych na dofinansowanie pensji i składek pracowników firm, którym spadły obroty....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV