Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do Ostródy dotarły pozdrowienia z Prus Wschodnich

„Pozdrowienia z Prus Wschodnich” – tak zatytułowano wystawę ukazującą najpiękniejsze miejscowości i zakątki uwiecznione na starych kartach pocztowych z dawnych Prus Wschodnich.

Reprodukcje pocztówek, na których są zarówno miejscowości z dzisiejszego województwa warmińsko-mazurskiego, jak i rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego, można oglądać w ostródzkiej bibliotece powiatowej. Prezentacja udostępniona została przez Centrum Kultury Prus Wschodnich w Ellingen.

Kurator wystawy dr Wiesław Skrobot uważa, że to niezwykle cenna ekspozycja dla miłośników zabytkowej architektury i pejzaży, które odeszły w zapomnienie.

Wystawa dla miłośników pięknych krajobrazów prezentuje nieistniejące już w większości widoki miast i krajobrazów wiejskich, dawnych kurortów, tego wszystkiego co napawało dawnym mieszkańców Prus Wschodnich i gości optymistycznym relaksującym nastrojem i co, dzięki tej wystawie, możemy sobie przypomnieć.

00:00 / 00:00

Karty pocztowe, zreprodukowane i umieszczone na kilkunastu planszach, opatrzone są szczegółowymi opisami po polsku i niemiecku. Na wystawie eksponowane są także mapy i tabele z informacjami o miejscowościach dawnych Prus Wschodnich. Ekspozycja będzie czynna do 18 stycznia.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa, Ostróda, Prusy Wschodnie, pamiątki, dawne Prusy
Muzeum zbiera eksponaty z lat 80. XX wieku. „Szukamy komputera z tamtych czasów”

Muzeum Historyczne w Ełku przygotowuje wystawę poświęconą historii miasta po 1945 roku. Eksponaty są zbierane od ubiegłego roku. Zgromadzono już sporo zdjęć, ale placówka nadal potrzebuje...

Zamknij
RadioOlsztynTV