Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dni Seweryna Pieniężnego dobiegły końca. Uroczyste podsumowanie odbyło się w Ornecie

Dni Seweryna Pieniężnego. Fot. I. Bruski

Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zakończył tegoroczne obchody Dni Seweryna Pieniężnego.

– Cykl imprez, upamiętniających patrona Stowarzyszenia rozpoczął się w lutym – przypomina prezes oddziału Ireneusz Bruski.

00:00 / 00:00

Zbigniew Rytel. Fot. W.Chromy

W tym roku spotkania prezentujące twórczość i działalność dziennikarzy SDP, a także osób i instytucji współpracujących ze Stowarzyszeniem były prowadzone przez kilka miesięcy w wielu miastach Warmii i Mazur. Zakończył je wieczór filmowy w Ornecie. Zaprezentowano film dokumentalny „Sport w TVP – obrazki z wystawy „, którego autorem jest sportowiec, historyk i dziennikarz Zbigniew Rytel.

00:00 / 00:00

Obchody Dni Seweryna Pieniężnego były organizowane przez Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich po raz piąty.

Zdjęcie rodziny Pieniężnych. Od lewej: 3-letnia Halina, mama Wanda Pieniężna, 7-letnia Ewa, 5-letnia Maria, 11-letni Konstanty i ojciec Seweryn Pieniężny. Fotografia znajduje się w katalogu muzealiów Domu „Gazety Olsztyńskiej”.

 

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w SDP, Seweryn Pieniężny
Zenon Złakowski z Radia Olsztyn laureatem Nagrody im. Seweryna Pieniężnego. Wyróżnienia trafiły do Aleksandry Skrago i Moniki Szczygło

 Krzysztof Ziemiec i Zenon Złakowski laureatami Nagrody im. Seweryna Pieniężnego. Nagroda – przyznawana przez warmińsko-mazurski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – została wręczona podczas gali podsumowującej Dni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV