Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dni Pola w powiecie ełckim. Rolnicy rozmawiali o suszy

Fot. Pixabay.com

Susza rolnicza i sposoby radzenia sobie z nią – te tematy dominują podczas 3. Warmińsko-Mazurskich Dni Pola. To drugi tydzień spotkań rolników i naukowców w kolejnych powiatach.

Laskach Małych i Katarzynowie w powiecie ełckim uczestnicy projektu oglądają i omawiają uprawę rzepaku ozimego i pszenicy jarej.

– Dominującym wątkiem jest ciągle susza – podkreśliła Małgorzata Micińska-Wąsik z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Widać na tym polu to, co się dzieje – czyli negatywne skutki suszy. Na polu toczą się dyskusje, jakie zabiegi można jeszcze wykonać, a na które jest za późno. Przy tak słonecznej pogodzie rolnicy rezygnowali z przeprowadzenia niektórych zabiegów. Są oczywiście także dyskusje o wysokości plonu, jego jakości. Zapraszam wszystkich, którzy są związani z rolnictwem, do uczestnictwa w spotkaniach.

00:00 / 00:00

W czwartek 3. Warmińsko-Mazurskie Dni Pola dotrą do powiatu oleckiego.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, susza
Rolnicy z regionu walczyli w wojewódzkim finale Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP

48 młodych rolników z regionu walczyło w wojewódzkim finale Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP. Olimpiadę każdego roku organizuje Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie....

Zamknij
RadioOlsztynTV