Długo oczekiwana przebudowa drogi
Ma to być największa inwestycja drogowa najbliższych czterech lat w gminie Nowe Miasto Lubawskie.
Wiosną rozpocznie się przebudowa 3,5 kilometra dróg we wsi Skarlin i jej okolicach. Po remoncie asfaltem można będzie dojechać do Podlaszewa oraz na Śluzkę. Skarlin zyska też asfaltowe połączenie z drogą wojewódzką nr 538, łączącą Nowe Miasto Lubawskie z Biskupcem Pomorskim.
– Do tej pory zdarzało się, że przejazd przeznaczonymi do modernizacji odcinkami bywał bardzo utrudniony – mówi Tomasz Waruszewski, wójt gminy Nowe Miasto Lubawskie.
Przy okazji przebudowy dróg, w Skarlinie powstanie też zatoka autobusowa oraz kilka odcinków chodników. (msoch/bsc)






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







