Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Dla wielu wchodzenie na lód to fajna zabawa”. Ratownicy apelują aby przy okazji zachować zdrowy rozsądek

Fot. A. Skrago

Utrzymujące się od kilku dni minusowe temperatury i tafla lodu, która pojawiła się na jeziorach i innych akwenach wodnych nie gwarantują bezpieczeństwa.

Straż pożarna przestrzega przed wchodzeniem na lód i przypomina, że życie może uratować tylko rozsądek.

Apele, ostrzeżenia i groźby na nic się zdadzą, jeśli nie włączymy zdrowego rozsądku, a z tym jest różnie. Dla wielu osób wchodzenie na lód to bardzo fajna zabawa.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

W styczniu strażacy interweniowali w powiatach szczycieńskim i gołdapskim. W pierwszym przypadku ewakuowano mężczyznę. W okolicach Gołdapi ratownicy wydobyli z wody konia, pod którym na stawie załamał się lód. Dzień wcześniej na innym akwenie ratowali psa. W ubiegłym roku straż pożarna uratowała z przerębli pięć osób. Kolejnych sześciu nie udało się uratować.

Fot. A. Skrago

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, bezpieczeństwo, jezioro, śnieg
„Podczas opadów śniegu codziennie na olsztyńskie ulice ląduje około 70 ton soli”. Mieszkańcy skarżą się na stan dróg i chodników

Kierowcy narzekają na błoto pośniegowe, a piesi na nieodśnieżone i śliskie chodniki. Zarzuty odpiera Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, który przekonuje,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV