Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

DJ Bear świętuje jubileusz!

Fot. P. Getka

Mija 30 lat od pierwszej audycji Party Mix na antenie Radia Olsztyn. Uwielbiany przez słuchaczy DJ Bear świętuje jubileusz!

Przygoda Adama Świdziniewskiego z Radiem Olsztyn rozpoczęła się w pierwszej połowie lat 90. Ściągnął go Piotr Bałtroczyk, ówczesny kierownik Miejskiego Programu Radia Olsztyn – Radia na 103!

Adam Świdziniewski jako DJ Bear nieprzerwanie od 30 lat prowadzi audycję muzyczną Party Mix. Promuje wszelkie gatunki muzyczne, tworzące radiową dyskotekę. W audycji nie brakuje też brzmień wykraczających poza klasyczne definicje. DJ Bear świetnie spisuje się także w roli wodzireja czy konferansjera.

Od początku łączy program z przekazywaniem życzeń i pozdrowień nadsyłanych przez słuchaczy. Bezcennym dodatkiem jest duża dawka humoru obecna niemal w każdym wydaniu Party Mix. Audycja z powodzeniem może stanowić playlistę każdej sobotniej imprezy. Pseudonim Adama powstał za sprawą pewnego Amerykanina, który obserwując DJ-a podczas pracy, przywitał go słowami: „Hi, teddy-bear”.

W Radiu Olsztyn DJ Bear jest nie tylko dziennikarzem muzycznym, ale także realizatorem dźwięku i świetnym technikiem.

Z zawodu Adam jestem technikiem mechanikiem, o specjalności… eksploatacja i naprawa taboru kolejowego. Studia licencjackie z tematem pracy „Mecenat kultury regionalnej w programach Radia Olsztyn” ukończył z wyróżnieniem. Jego praca magisterska została także poświęcona naszej rozgłośni. Nosi tytuł: „Reportaż społeczny w Polskim Radiu Olsztyn”. Jest umieszczona w Dziale Zbiorów Specjalnych Biblioteki Głównej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Znalazła się w dziale prac doktorskich „ze względu na jej specyfikę (maszynopis), na wyjątkowo cenną zawartość oraz bardzo obszerny aparat bibliograficzny i źródłowy tej pracy, jako element poglądowy dla studentów dziennikarstwa UWM, choć nie tylko”.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Prezent od słuchacza i karty mikrofonowe

Zegarek ręcznie złożony i wygrawerowany przez słuchacza audycji

Fot. P. Getka

Więcej w muzyka, Radio Olsztyn, jubileusz, Dj Bear
Młodzi artyści zjeżdżają do Elbląga na Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej

W Elblągu trwają ostatnie przygotowania do 56. edycji Dziecięcego Festiwalu Kultury Ukraińskiej. Przyjadą mali artyści z pięciu województw. Naszą wędrówkę zaczynaliśmy w Elblągu od małych sal....

Zamknij
RadioOlsztynTV