DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro

Diamentowa Liga w Zurychu: trzecie miejsce Anastazji Kuś

Anastazja Kuś Fot. Ł. Szeląg/PZLA

Anastazja Kuś z AZS UWM Olsztyn zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 m w mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu. To kolejny bardzo dobry start olsztyńskiej biegaczki w tym sezonie.

Urodzona w 2007 roku zawodniczka, w tym sezonie została już złotą medalistką mistrzostw Europy do lat 18 na dystansie jednego okrążenia oraz wicemistrzynią w sztafecie szwedzkiej, a także wpisała do swego sportowego CV start olimpijski w Paryżu.

Nasza młoda specjalistka od biegu na 400 metrów zanotowała w Zurychu udany debiut w Diamentowej Lidze. Zawodniczka AZS UWM Olsztyn zdobyła trzecie miejsce z czasem 52,10 sek. Wynikiem 50,49 zwyciężyła Norweżka Henriette Jaeger.

W innych konkurencjach Pia Skrzyszowska była ósma na dystansie 100 m ppł, a w rywalizacji tyczkarzy zwyciężył Szwed Armand Duplantis. W skoku wzwyż triumfowała Ukrainka Jarosława Mahuczich.

Osiąganie bardzo dobrych wyników, w przedostatnim w tym sezonie mityngu prestiżowego cyklu, w wielu konkurencjach utrudnił mocno padający deszcz.

Autor: M. Świniarski
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w Diamentowa Liga, Anastazja Kuś
Anastazja Kuś mistrzynią Europy do lat 18 w sprincie

Anastazja Kuś - sprinterka AZS UWM Olsztyn mistrzynią Europy do lat 18 w biegu na 400 metrów! Zawody odbywają się w Bańskiej Bystrzycy. Czasem 51.89 s...