Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Diagnoza: wrodzone wady serca

Dzięki rozwojowi diagnostyki prenatalnej większość wad serca rozpoznaje się jeszcze przed urodzeniem dziecka. Na Warmii i Mazurach żyje ponad 16 tysięcy dzieci z takimi schorzeniami.

Mali pacjenci są pod opieką poradni kardiologicznej szpitala dziecięcego w Olsztynie, w której w ubiegłym roku udzielono ponad 5 tysięcy porad. Leczeniem i obserwacją objęci są zarówno pacjenci po zabiegach kardiochirurgicznych wykonanych w innych ośrodkach, jaki i niewymagający takiej terapii. Po wrodzonych wadach serca drugim najczęstszym schorzeniem kardiologicznym rozpoznawanym u dzieci i nastolatków są zaburzenia rytmu serca.

Jakie są przyczyny problemów z sercem u młodych ludzi, jak się objawiają, jakie są największe wyzwania w kardiologii dziecięcej na Warmii i Mazurach? Gośćmi Agnieszki Lipczyńskiej w audycji Diagnoza byli: dyrektorka szpitala dziecięcego w Olsztynie Krystyna Piskorz-Ogórek, konsultantka wojewódzka w dziedzinie kardiologii dziecięcej dr Jolanta Zabłocka oraz prezeska Fundacji Serduszko Iwona Woźniak.

Posłuchaj audycji Diagnoza

00:00 / 00:00

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: M. Rutynowski

Przeczytaj poprzedni wpis:
Diecezja Ełcka zainaugurowała Kongres Eucharystyczny. „Ma pomóc ożywić wiarę”

Rozpoczął się Kongres Eucharystyczny Diecezji Ełckiej. Przez ponad dwa lata będą odbywały się wykłady, seminaria i adoracje Najświętszego Sakramentu. Jaki jest powód zorganizowana kongresu? Mówił o...

Zamknij
RadioOlsztynTV