Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Diagnoza: Nowoczesna radioterapia

Fot. A. Piedziewicz

Radioterapia jest jednym z podstawowych i najważniejszych sposobów leczenia chorób nowotworowych. Dzięki rozwojowi technologii metoda ta jest coraz bardziej bezpieczna oraz skuteczna.

Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi diagnostycznemu i terapeutycznemu można dokładnie zaplanować leczenie dostosowane do potrzeb danego pacjenta. Są to terapie niezwykle precyzyjne, podczas napromieniania uwzględniające nawet najmniejszy ruch chorego.

Z leczenia na światowym poziomie korzystają pacjenci szpitala MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. W ubiegłym roku tej formie terapii poddano ponad 3 300 mieszkańców regionu. Czy wszystkie nowotwory złośliwe można leczyć promieniowaniem jonizującym, jak przebiega terapia, jak wpływa na pacjenta? Gościem audycji była dr n. med. Ewa Wasilewska-Teśluk, która kieruje zakładem radioterapii w olsztyńskiej poliklinice oraz jest konsultantką wojewódzką w dziedzinie radioterapii. O swoich doświadczeniach związanych z radioterapią opowiada też pani Joanna, która zmagała się z rakiem płuca.

Posłuchaj audycji Agnieszki Lipczyńskiej

00:00 / 00:00

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: M. Rutynowski

Przeczytaj poprzedni wpis:
Organizacje pozarządowe zachęcają do przekazania im 1,5 procent podatku

Dzieląc się podatkiem, dajemy dobry przykład innym i wcielamy w życie ideę społeczeństwa obywatelskiego. Rada Organizacji Pozarządowych Olsztyna zachęca, by w rozliczeniu wskazywać te lokalne. Czasu...

Zamknij
RadioOlsztynTV