Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Diagnoza: Kardioonkologia

Kardioonkologia to dość nowa gałąź medycyny, która zajmuje się pacjentami onkologicznymi z chorobami sercowo-naczyniowymi oraz tymi, u których wystąpiły powikłania w układzie krążenia w wyniku leczenia choroby nowotworowej.

O możliwościach współczesnej medycyny w tym zakresie mówi dr hab. Radosław Grabysa, który kieruje Oddziałem Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej Szpitala MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. Profesor stworzył Cardio-Onco Team – interdyscyplinarny zespół doświadczonych specjalistów, których zadaniem jest wybór skutecznego leczenia przeciwnowotworowego dostosowanego do stanu i wydolności układu sercowo-naczyniowego. Dużą część pacjentów stanowią kobiety z rakiem piersi, u których wystąpiły powikłania kardiologiczne w wyniku chemioterapii.

Posłuchaj audycji Agnieszki Lipczyńskiej

Audycja Diagnoza w Radiu Olsztyn w środy o godzinie 22.05.

 

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: M. Rutynowski

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kosmiczne spotkanie w Olsztynie. Trwa Seminarium Meteorytowe

Do stolicy regionu przyjechali miłośnicy gwiezdnej materii z całej Polski. W Planetarium trwa Seminarium Meteorytowe. To cykliczne spotkanie naukowców i kolekcjonerów. Każdy może mieć w domu kawałek...

Zamknij
RadioOlsztynTV