Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dawna świetlica zmieni się nie do poznania. Mieszkańcy Łęcza zyskają miejsce spotkań

Fot. Pixabay.com

Mieszkańcy Łęcza będą mieli nowe miejsce spotkań. Gmina Tolkmicko otrzymała dofinansowanie na przebudowę i rozbudowę budynku po dawnej świetlicy wiejskiej. Dzięki temu powstanie Centrum Aktywności Lokalnej.

Integracja społeczna i przygotowanie do wejścia na rynek pracy – taką rolę ma spełniać Centrum Aktywności Lokalnej, które powstanie w Łęczu. Mieszkańcy będą mogli rozwijać swoje umiejętności w kilku pracowniach – m.in w pracowni krawieckiej czy dziewiarskiej. W Centrum powstanie także warsztat do naprawy rowerów. Budynek będzie wyposażony w kuchnię. W zajęciach ma uczestniczyć młodzież oraz osoby starsze. Celem tego miejsca będzie także szeroko pojęta integracja społeczna.

Koszt utworzenia Centrum to ponad 1,5 mln złotych. Gmina na ten cel otrzymała 800 tys. złotych dotacji z Unii Europejskiej oraz 550 tys. złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, Unia Europejska, dofinansowanie, osoby starsze, pracownie, zajęcia, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, Centrum Aktywności Lokalnej, integracja społeczna
Gmina Elbląg pozyskała fundusze na inwestycje w miejscowościach popegeerowskich

Prawie 3 mln złotych trafiły do gmin z powiatu elbląskiego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To pieniądze przeznaczone na inwestycje w miejscowościach, gdzie kiedyś działały Przedsiębiorstwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV